КП ЧЕРНІГІВОБЛАГРОЛІС ЛОГОТИПКП `ЧЕРНІГІВОБЛАГРОЛІС`
ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Про підприємство

інформація станом на 30.06.2024 р

Комунальне підприємство „Чернігівоблагроліс” створено згідно рішення обласної ради від 26 жовтня 2000 року з метою охорони та відновлення лісів, задоволення потреб юридичних і фізичних осіб у лісових ресурсах на основі їх раціонального використання і отримання прибутку за рахунок задоволення потреб споживчого ринку лісопродукції та послугах на підставі ефективного використання виробничого і фінансового потенціалу. Рішенням обласної ради від 27 березня 2001 року до КП «Чернігівоблагроліс» увійшли  18 дочірніх агролісогосподарських підприємств

Дочірнім агролісогосподарським підприємствам надано у постійне користування 182,7 тис. га земельних ділянок лісового фонду, які були в користуванні бувших сільськогосподарських підприємств. На сьогоднішній день ця площа складає 182,2 тис. га.

Відповідно до матеріалів лісовпорядкування середній запас деревини на 1 га складає 214 кубометрів., середній щорічний приріст 4,5 кбм/га, щорічний об’єм заготовленої ліквідної деревини від усіх видів рубок становить 32-42% загального приросту деревини. Пристигаючі, стиглі, перестійні насадження охоплюють 39 тис. га з 173,4 тис. га вкритих лісом земель, загальний запас стиглих та перестійних насаджень становить 2,63 млн. куб.м.

Зазначені ліси дрібноконтурні, за своїм призначенням мають обмежене експлуатаційне значення, виконують, в основному, захисні, водоохоронні, оздоровчі функції. Понад 50% їх знаходяться в заболочених, ерозійно-небезпечних місцях, що потребує додаткових витрат при веденні лісового господарства. До лісосічного фонду по головному користуванню входять: м’яколистяне господарство –72%, хвойне господарство - 26%, твердолистяне господарство - 2%.

Відтворення лісів здіснюється своєчасно та ефективно.

Питання покращення санітарного стану, підвищення продуктивності лісів є предметом діяльності агролісгоспів та агролісництв. На рубках формування та оздоровлення лісів щорічно заготовляється до 60% лісопродукції, в основному, сухостійної та дров’яної деревини.

Дочірні агролісогосподарські підприємства створювались в межах адміністративних районів, відрізняються по матеріально-технічному забезпеченню, обсягу робіт. Дев’ять райагролісництв отримують 17%, а дев’ять райагролісгоспів – 83% від загального чистого доходу по КП „Чернігівоблагроліс”.

Агролісгосподарські підприємства приймають участь у щоквартальних аукціонах. Реалізація необробленої деревини на них незначна через відсутність заявок на дрова, неспроможність лісництв сформувати необхідні партії по кількості і якості деревини, низький попит на м’яколистяні породи, слабку конкурентоздатність лісопродукції.

Вони мають перспективу розвитку виробництва лісопродукції, в т.ч. і деревопереробки. Підприємства забезпечені необхідними фахівцями та володіють ресурсним потенціалом. Підприємства, в основному, зорієнтовані на дрібнотоварне виробництво лісопродукції для місцевого населення, підприємств області, що в подальшому гарантуватиме необхідність їх діяльності.

Основними завданнями агролісогосподарських підприємств є:

  • Забезпечення ведення лісового господарства у відповідності до Лісового кодексу України та нормативних актів по лісовому законодавству, прийнятих Кабінетом Міністрів України
  • впровадження заходів, спрямованих на підвищення продуктивності існуючих лісових насаджень, їх охорону від пожеж, самовільних рубок, шкідників і хвороб та іншого негативного впливу
  • вдосконалення управління лісовим господарством у межах дочірніх агролісогосподарських підприємств КП „Чернігівоблагроліс”
  • заліснення суцільних зрубів
  • створення нових лісових насаджень на деградованих землях:
    • захистних (ліси, що виконують водоохоронні, грунтозахистні та інші функції)
    • рекреаційно-оздоровчих (ліси, що виконують рекреаційні, санітарні, гігієнічні та оздоровчі функції)
    • експлуатаційних лісів
  • забезпечення належних умов відпочинку та дозвілля для населення області шляхом створення рекреаційних зон
  • створення плантацій біоенергетичних насаджень для забезпечення області альтернативними видами палива
  • формування національної екологічної мережі, розширення заповідних територій для збереження біорізноманіття
  • озеленення населених пунктів області шляхом висаджування великомірного посадкового матеріалу